Miłość jest sensem życia ludzi a każdy człowiek jej obliczem na Ziemi.  Jezus Chrystus pouczył ludzi, kto jest źródłem prawdziwej miłości i co należy robić, aby stale z niego korzystać. Pamiętajmy o tym w dniach Jego świąt.

Każdy nowo narodzony człowiek jest dowodem na istnienie miłości. Wiedzą o tym ludzie, którzy zostali rodzicami. Kiedy miłość pojawia się na świecie, zmusza nas do poświeceń i wyrzeczeń. Niczym wiatr w żagle tak człowiek nią oświecony, nagle wie co ma robić. W całym tym procesie wychowawczym chodzi o to, abyśmy nauczyli się doceniać jej wartość.

Mam nadzieję, że ten krótki dokument, przypomni Ci, że ty również, nie tak dawno byłaś/eś jeszcze niewinnym, słodkim i kochanym przez Boga Ojca i ludzi dzieckiem. Pojawiłaś/eś się na świecie po to, aby zaświadczyć o miłości i aby przynosić jej owoce.

W dniu pamięci narodzin Jezusa Chrystusa, warto wspomnieć o jego przykazaniach miłości. Są one bowiem lekiem na całe istniejące zło na Ziemi a ludzie istotami, które potrafią go podać. Cały rodzaj ludzki jest dziełem Stwórcy, któremu na imię MIŁOŚĆ. Istniejemy i żyjemy po to, aby kochać i być kochanymi. Róbcie swoje.

Wesołych Świąt Chrystusowego Narodzenia

Piotr Kraus

źródło: Optymalizm

Zapraszam do zobaczenia dokumentu

Wersja angielska

Wersja niemiecka

2
1
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *